Tag Archives: pomoc w pracach domowych radom

Cenne wskazówki przy sprzątaniu

Mieszkanie to nie tylko lokal, w którym możemy się przespać. To również kilka pomieszczeń, o które należy naprawdę solidnie zadbać. Z całą pewnością każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak niezwykle ważne jest regularne sprzątanie mieszkania. Niestety większość osób nie lubi tego obowiązku. Wydaje im się, że w sprzątanie trzeba włożyć naprawdę ogrom wysiłku. Tymczasem warto wykorzystywać kilka prostych trików aby sprzątanie przebiegało sprawniej i tak bardzo nas nie męczyło. Kiedy sprzątamy w łazience prędzej czy później będziemy musieli umyć glazurę. Często gromadzi się na niej niezwykle trudny do usunięcia osad z kosmetyków i mydła. Aby usunąć go było zdecydowanie łatwiej warto na chwilkę puścić z prysznica mocno gorącą wodę. Para, która w ten sposób pojawi się w łazience sprawi, że znajdujący się na glazurze bród zacznie się rozpuszczać. Dzięki temu jego usunięcie nie będzie wymagało od nas już tak wielkiego wysiłku. Jeżeli jednak dostrzeżemy jakąś plamę, które mimo to nie chce się usunąć warto dokładnie przemyć ją wodą z dodatkiem octu. Ocet ma świetne właściwości czyszczące o czym doskonale wiedziały już nasze babcie. Trzeba jednak pamiętać aby do przemyciu płytek octem przetrzeć je gąbeczką zamoczoną jedynie w czystej wodzie. Pozbędziemy się w ten sposób przykrego aromatu octu. Umycie bardzo brudnym szyb będzie łatwiejsze kiedy najpierw natrzemy je delikatnie olejem lnianym.

Jestem tak zwanym maniakiem nieruchomości. Dlatego też zapraszam Cię na mojego bloga, ponieważ jeśli masz podobnie jak ja, na pewno się tutaj odnajdziesz! Dziękuję Ci za to, iż oceniasz moje wpisy i trwasz w tym razem ze mną! Dowiesz się tu wiele ciekawych rzeczy, pozdrawiam!

Mieszkanie w bloku czy własny dom

Przez wiele lat w poprzednim ustroju, jak też jeszcze i w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku posiadanie swojego własnego domu, zwłaszcza nowego, kojarzyło się nam z bardzo wysokim statusem materialnym tych osób. Ogromna większość posiadała mieszkania i była z tego tytuły zupełnie zadowolona. Jednak w ostatnich latach ceny domów znacznie zmniejszyły się, przybliżyły się przez to do cen mieszkań, zwłaszcza tych, które położone są w dość dobrych lokalizacjach w największych miastach naszego kraju. Obecnie liczba oddawanych do użytku lokali mieszkalnych, mieszczących się w domach jednorodzinnych, jest nieomal porównywalna z liczba oddawanych do użytku i kupowanych na wolnym rynku mieszkań, zlokalizowanych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Jednak nie znaczy to, że każdy pragnie tylko i wyłącznie być posiadaczem takiego domu jednorodzinnego, zlokalizowanego gdzieś kilkanaście kilometrów za miastem. Posiadanie mieszkania w budynku wielorodzinnym, zwłaszcza w dobrej lokalizacji, ma swoje niezaprzeczalne plusy. Nie trzeba martwic się o opał, jaki trzeba zgromadzić na sezon zimowy, nie musiały martwic się też o ewentualne remonty typu załatania dziury w dachu, poprawy elementów elewacji, odchodzi też problem poświecenia na pewno dużej ilości czasu na bieżące dbanie o posesję. Na pewno więcej wtedy mamy czasu na cieszenie się codziennymi przyjemnościami życia, odchodzi problem codziennego stania w długich korkach przy dojazdach do pracy, szkoły czy innych strategicznych miejsc.

Jestem tak zwanym maniakiem nieruchomości. Dlatego też zapraszam Cię na mojego bloga, ponieważ jeśli masz podobnie jak ja, na pewno się tutaj odnajdziesz! Dziękuję Ci za to, iż oceniasz moje wpisy i trwasz w tym razem ze mną! Dowiesz się tu wiele ciekawych rzeczy, pozdrawiam!